Mých 300 klíčových událostí v roce 2020

„Když ostatní vidí překážky, já vidím příležitosti.“

Šárka Králíčková

Ohlédnutí za letošním rokem se mi bude psát lehce. Tolik událostí, tolik změn, tolik nových výzev. Pro mě to byl rok testování a inkubace. Přesně tak jsem si ho na začátku roku pojmenovala. A hlavní slovo, které mělo celý rok pro mě definovat znělo TOGETHER. Tedy SPOLEČNĚ.

Tak se na to pojďme společně podívat a zrekapitulovat.

LEDEN 2020

„Vytvoř si vzdělávání podle sebe a uvidíš, kam tě to vede.“

Šárka Králíčková

SPINTO® metoda si stále razí svou cestu s dalšími klienty a přibývají nová videa a témata. Přesně tak, jak je klienti potřebují. Co klient, to nové téma, to zpracování videa, komunikace v angličtině probíhá denně, aktivně a atraktivně. A já se učím 5 nových dovedností každý týden. Osobní rozvoj, leadership, komunikace.

S Madlou Čevelovou jsem prošla dalšími mastermind kruhy s novou skupinou úžasných žen, kde jsme 6 měsíců probíraly byznysová témata.

Sweet and Chilli víkendy pro děti 5+, 8+ a 12+ pokračují u nás doma a vedou je naši lektoři. 

Díky Leošovi Marešovi a jeho Dobrodni vyhlašuje Atlanta spolupráci na měsíční bázi s Unicef a Dobrým Andělem, kde část výdělku bude pravidelně po celý rok odcházet na jejich účty a pomáhat tak nemocným dětem v Čechách a cizině. Každé dítě navštěvující Atlantu tak pokaždé přispívá jiným dětem, které to štěstí nemají.

V lednu dokončuji třetí kurz Professional Neurolanguage Coaching® vedený samotnou Rachel Paling a nejvíce mě zaujala globalizace a že jsem dokázala vymyslet strategii pro celou firmu, která se rozhodla překlopit se do angličtiny a jak jim pomoci tento přechod bez problémů do roka zorganizovat a zajistit pro 200 lidí jazykový koučink. 

Díky časopisu Business Leaders narážím na Davida Koláře a jeho MasterMind Klub a zažádám o přijetí. Následuje online pohovor a protože jsem splnila podmínky, byla jsem přijata mezi podnikatele, kteří podnikají srdcem a nemají problémy sdílet svoje know how s ostatními. Pro mě velký krok, kde jsem v tuto chvíli ještě ani netušila, co všechno mi přinese.

ÚNOR 2020

„I v České republice se spousta inovace a talentů, jen nejsou tolik vidět. Dívej se proto pořádně.“

Šárka Králíčková

Noo, tak pozor. Za 18 let svého podnikání jsem v životě nebyla na networkingu. A teď Praha. A jaj. Vůbec jsem netušila, co mě čeká. Dušička ve mě byla malá, ale šla jsem do toho a nelitovala jsem. Příjemní podnikatelé, vše skvěle zorganizováno, pracovali jsme na našich byznysech a pak se šlo do hospody. Nebyla jsem to ještě úplně já, trochu jsem se bála a mluvila o těch svých vizích, ale zdárně jsem došla do konce.

Jsem velkou obdivovatelkou Simony Kijonkové a zaplatit si Strategii úspěchu a její 5 hodinové školení pro mě nebylo jednoduché. Minulý rok jsem to nezvládla, letos jsem si ho věnovala k narozeninám. Nelitovala jsem jediné koruny. Bylo to skvělé, popsala jsem jeden sešit, její prezentaci mám dodnes, osobně jsme spolu mluvily a její inovace a projekty mě nepřestanou snad nikdy bavit. Velmi moudrá žena.

SPINTO® klienti jsou se mnou denně na telefonu. Denně. Aktivně. Atraktivně. V angličtině. Ať už to jsou majitelé firem, manažeři ve Škodovce nebo podnikatelé, najdou si na sebe čas. 

BŘEZEN 2020

„Změna je součástí každodenního života. Předběhni ji. Máš na to.“

Šárka Králíčková

S Christelle, mojí kolegyní z Fascinate® rodiny, jsem řešila Zoom, poprvé platila honkongskými dolary a používala převod peněz přes wetransfer.

No a nastala Covid situace a uzavření škol. Během tří dnů jsem přehodila 320 dětí online a snažila se zajistit výuku, aby mohly bez problémů pokračovat. Psala jsem emaily, rozdělovala meetingy, zaplatila Zoom a učila jsem první týden sama od  10.00 – 18.00. Spousta rodičů byla nadšená, jak jsme to zvládly rychle zorganizovat. Někteří rodiče se naštvali, že online výuku nechtějí a nic se učit nebudou a chtějí ihned vrátit peníze za zbývajících 10 hodin. O týden později jsme už učily s Martou obě, po večerech jsme tvořily materiály v canvě, aby jsme pro děti měly co nejvíce vizuálu. Začalo pro nás 10 týdnů sezení u PC. Přišlo nám hodně pozitivních reakcí od rodičů a také měly možnost více vidět, co a jak s dětmi děláme.

Každý měsíc máme jako Fascinate® trenéři tréninky ohledně leadershipu a špičkové komunikace, takže další Zoomy v nočních hodinách s USA. Ale vždy to stojí za to. V České republice jsem jedinou trenérkou a tak je potřeba se do toho pořádně obout a ukázat lidem sílu 7 způsobů komunikace a jak díky nim stavět sehrané týmy, poznat svou hodnotu a umět ji správnými slovy komunikovat ostatním.

Díky SPINTO® metodě zpracováváme know how lídrů z celého světa a otáčíme ho podnikatelům do života. Tento měsíc jsou to témata jako Slow Down your speech, How to motivate others, The four-step method, How to add stunning value.

DUBEN 2020

„Když o 200 lidí jde, makáš jako šroub. Když o 200 dětí jde, letíš s větrem o závod.“

Šárka Králíčková

V dubnu jsem nedělala nic jiného, než že jsem od 6.30 do 12.00 měla telefony se svými SPINTO® klienty a od 13.00 do 18.00 jsem měla online hodiny pro děti z Atlanty.

Večer jsem pak připravovala online materiály, měla FCA cally, vyhledávala nová videa pro SPINTO® klienty, účastnila se kmenových skupin v MasterMind klubu a večerních Sales. Uf, duben byl těžce covidově pracovní. Manžel zajišťoval naše tři děti.

KVĚTEN 2020

„I obyčejná učitelka mateřské školy zvládne měnit denodenně vzdělávání. Tak proč ne ty?“

Šárka Králíčková

No a 20.5.2002, tedy přesně před 18 lety, byla založena Atlanta Akademie. Tedy přesně to začalo nepovedenou franšízou AVIS HRADEC, po třech letech přejmenováno na ATLANTA kurzy, v roce 2018 na ATLANTA AKADEMIE, aby se v budoucnosti vše spojilo pod společnost a značku ASPINTOA. To ale předbíhám, na to si ještě počkejte.

Covid stále pokračuje a my si voláme a pomáháme jak s Martou, tak i s kolegyní Evou Fričovou, která vede jazykovou školu FAN a jsme si navzájem podporou v online světě.

SPINTO® klienti mají denně přesně daný čas, kdy jim volám. Prvního klienta mívám kolem 6.00. Máme jasně dané téma, otázky však dopředu nevědí. Komunikace probíhá v angličtině, vzdělávají se na tématu, které potřebují právě teď. Každý týden se tak i já učím 5 – 8 nových dovedností. Vzdělávat se od těch nejlepších mě baví. A slyšet aha momenty klientů, kdy musí myslet a mluvit a nebo pak řeknu: „Hmm, great question!“ mě baví ještě víc.

ČERVEN 2020

„Špičková komunikace je základem globální spolupráce.“

Šárka Králíčková

No a konečně dochází k rozhodnutí začít budovat samostatný web Špičkové komunikace. ŠK – Špičková komunikace. Vtipné a trefné. Takže hurá na focení, pro velký úspěch 2x, balíčkování, blogování, frustrace, miliony dalších věcí kvůli Covidu a už se nám to komplikuje. A hlavně, osobnostní profily jedou, online Zoom cally s klienty probíhají, ale uchopit to na web ne a ne. Ach ten můj perfekcionalismus. Nebo lépe řečeno – emocionální jasno. jakmile k tomu dojde, pak nic není problém. Inovace – není problém. Zapálení a motivace – není problém. Sednout, nabalíčkovat a ukončit – obrovský problém. No dobře. Tak příště lépe, Šárko. Důležité ale je, že s klienty to funguje. Dokonce jsem k tomu vymyslela i 40 stránkový dokument. Hodnota obrovská, Šárka upracovaná. Ach jo. Zpomal holka.

V Mastermind Klubu jsem pro podnikatele uspořádala trénink Jak komunikovat svoji jedinečnost. Týden jsem nemohla jíst, mluvit a pořádně ani myslet. Vše jsem znala v angličtině, ale česká slova ne a ne najít. byla to hrůza. Naštěstí mě má věrná kamarádka vodila denně za ručičku a společně se nám podařilo veledílo. Aspoň na mě to tak působilo. No a po tréninku? Už sem mohla létat a jít jen vzhůru. Máte to taky tak? Teď už se nebojím vlka nic. Ale byl to porod, Vám řeknu.

Přihášky v Atlantě na nový školní rok jsou v proudu a po covidu je přihlášeno „jen“ 200 dětí. Tak nevím. Že by ta 100 byli ti, kteří nemají rádi změny a bojí se onlinu? Nebo že bychom špatně učily? Pozitivních referencí přišlo hodně, tak uvidíme, co se stane v září.

ČERVENEC 2020

„Pokud si myslíš, že všichni už všechno vědí, mýlíš se. „

Šárka Králíčková

No a mě čeká druhý trénink pro Mastermind Klub, tentokrát na téma Jak napsat příběh. Trénink měl úspěch a i díky němu jsem pak začala tvořit autentické příběhy dalším lidem. Vytvořila jsem 7 fází, zamíchala do toho i Fascinate® profily a pomáhám tak lidem komunikovat jejich životní příběh, slogany a hesla pro blog a odlišit se od ostatních.

V červenci nás také čekal 16. rok tábora, tentokrát na nové chatě -Penzion Anička s tématem AVATAR. Penzion byl skvělý, děti a vedoucí také a já jsem poprvé vše sledovala jen z povzdálí. Honza i mladí vedoucí si už vše organizovali sami a jejich leadership mi vyrazil dech. Kdybych nepoodstoupila, nikdy bych to neviděla. Měla jsem slzy v očích, jak nám z těch čtyřletých dětí vyrostly do pozice, že zvládnou samy vést týmy, vymýšlet hry, zaujmout při angličtině a neztratit přitom přirozenou autoritu a ponechat si dětskost. Pamatuj si, Šárko, ten pocit, když ustoupíš do pozadí, aby i druzí mohli vést.

Přes celé léto probíhala online angličtina s Martou, nový projekt, kde se děti mohly zapojit 1x -5x týdně do tématických celků a procvičovat svoji angličtinu. Marta sestavila 10 týdnů zajímavých témat a léto uteklo jako voda.

Také jsme jako rodina zažili svatbu a vidět Zoinku ve svatebních šatech bylo tak krásné. Počasí vyšlo, svatba byla super a máme na co vzpomínat.

Po půl roce jsme obdrželi ochrannou známku pro SPINTO®. A protože to se SPINTO® metodou a SPINTO® kluby myslíme vážně, alespoň tedy v České republice, byl pro nás tento krok velmi důležitý. Se vším nám pomáhala Jindra Šulcová, která chrání značky tak, aby nám je nikdo neukrad, má vlastní propracovaný systém od A do Z a my s ní budeme spolupracovat i nadále, protože ochranou značky to teprve začíná.

Zoinka oslavila 7 let a Ben už 13. Příště prý chtějí narozeniny každý zvlášť.

SRPEN 2020

„Někdy stačí malý nápad, který v druhém zažehne touhu tvořit.“

Šárka Králíčková

No a protože příběhům se začalo dařit, čekají na mě tři, pro tři chlapi. Tak hurá na to. Ten jeden příběh mě zabral 62 hodin a to jsem opravdu nečekala. Naštěstí systém a strategie začal lépe fungovat, 7 fází také a s přepisem jsem si už poradila jinak, takže to začalo být i únosné. Dokonce mě jeden příběh rozbrečel. Zjistila jsem, že nejdůležitější není pro lidi ten příběh samotný, ale to celé pracování, jejich proč, sepsání a rozdělení jejich života na etapy, o kterých pak mohou psát do blogu a že to mají na celý život a nemusí se už k tomu vracet a mohou psát svoje příběhy budoucnosti.

A je to tady. Druhá ochranná známka nám byla přidělena pro ASPINTOA®. Pro mě má obrovský význam, protože pod ní budou vznikat materiály a vzdělávací programy. Vím, vím, je to zase hodně dopředu, ale já to jinak neumím. Pro mou vnitřní práci je to milník a obrovsky důležité. Vše se děje tak, jak má. Jen si to někdy připomínat častěji. Znáte ten pocit, když máte pocit, že jste vlastně nic neudělali, že se jako nic neděje a nebo se to děje moc pomalu? Jo Jo. Tak tohle se děje správně, Šárko. I když to zatím jen vnitřně tušíš.

ZÁŘÍ 2020

„Když vidíte to štěstí v očích dítěte, všechno ve vás roztaje.“

Šárka Králíčková

A protože jsem si letos splnila Simonu Kijonkovou, splnila jsem si i druhé přání, které jsem rok odkládala a to je Adaptivní leadership se společností ATAIRU. Za mě nej leadership společnost v České republice. A i když jsem si nemohla dovolit jejich nevyšší programy, zatím, tak jsem byla z tohoto kurzu nadšená. Penvěn doufám v budoucí spolupráci. Byla by to pro mě čest. Vřele doporučuji všem.

No a my po několika letech máme doma opět prvňáčka. Naše Zoinka je v první třídě v Lípě a my jsme nadšení. Škola ji baví a je na ni radost pohledět. ať ti to dlouho vydrží, Zoinko.

ŘÍJEN 2020

„Máte odvahu vést nebo následovat? Každý máme možnost volby.“

Šárka Králíčková

Když jsem dostala nabídku od Gahmya Drummond-Bey zúčastnit se jejího mastermind kurzu na přípravu na TED Talk, váhala jsem zase hlavně kvůli penězům. říkala jsem si, že TED Talk mám v pláno až za dva roky, a že toho mám hodně rozpracováno. Přesto mi něco uvnitř říkalo, že s Gahmyou vždycky vyrostu o dva metry, co se mých dovedností i jasné vize týče a opět jsem do toho skočila. Byl to ten nejlepší dar, který jsem roce 2020 mohla dostat. Makačka neuvěřitelná, naprostá profesionalita a odměna včetně sebedůvěry zase o kus výš. Šárko, nikdy nepochybuj a vždy řekni ano. Říkáš ano sama sobě.

Atlanta je díky covidu opět online a Honza s Martou učí denně. Školky zůstávají offline, děti jsou v pohodě, ale začíná se to komplikovat. Online je tož všechno a děti začínají být unavené, rodiče jsou unavení. Do toho chvíli máme rozvrhy tak, pak je zase kvůli offline musíme měnit. Pak zas otevřou družinu, ale nás do škol nepustí, tak učíme prvňáky až pozdě odpoledne a je to na pytel. Snažíme se, ale dře to. Kdybychom v červnu řekly, že Atlantu překlopíme celou online, byly bychom za blázny, takhle ale lítáme mezi družinou a ZUŠ a vše se mění. Zvykejme si, v novém roce to zatím na leší časy nevypadá. Alespoň do výuky chceme v novém roce vnést více radosti.

Honza začal vyrábět vzdělávací deskovou hru. Kuba tvoří komponenty na 3D tiskárně, Martin vše graficky překresluje, Lucka pomáhá s marketingem a detaily, Lukáš s Terkou hrají hru, Ben píše pravidla, Jindra bdí nad názvem, Honza tvoří v canvě kartičky a domýšlí detaily. Těším se, je v tom spousta práce.

S Davidem L. se pouštíme do měsíční spolupráce na mentoringu a vzájemně si pomáháme v byznysech. Něco na té denní spolupráci je, že? Ten posun je raketový. Vím to ze SPINTO® metody. 

Historický moment. Dne 27.10.2020 jsem založila společnost ASPINTOA s.r.o. Slovo ASPINTOA znamená Atlanta Speak Inspire Together Akademie a je propojením Atlanty + SPINTO + Akademie do jedné společnosti a značky. Pevně věřím, že z ní vyroste globální platforma.

Kačka překládá do češtiny další materiály ke špičkové komunikaci.

LISTOPAD 2020

„Pokud neumíme v angličtině spolupracovat, vždycky budeme jen následovat.“

Šárka Králíčková

Gahmya nám dala 30denní výzvu v natáčení videí a přípravou na TED Talk, abychom našli naše autentické příběhy. Bylo to nejnáročnější, co jsem zažila. Na začátku byly jen 3 minuty, pak 5  a na konci 10. Nemohla jsem si to psát, mluvila jsem vždy zpatra a někdy to dopadlo hůř, někdy líp. Každopádně nejlepší prý bylo video č.21. Tak se pak na něj musím ještě podívat. Ten veřejný závazek na FB mi pomohl. Uvědomila jsem si u toho spousta věcí. Začala jsem točit i podcast, ale ten teď stagnuje, tak ho v lednu opět chytnu za pačesy. 

No tak toto je největší překvapení celého letošního roku a děkuji, děkuji a děkuji za tuto příležitost Gahmya. Dostala jsem možnost poslat přihlášku jako speaker na globální konferenci společnosti Learnlife , ReLearn Festival a byla jsem přijata jako speaker i k pořádání 60 min workshopu. Také jsem se účastnila podcastu, který byl v Torontu a já jsem na něm mluvila živě online, když jsem se to dozvěděla asi 30 minut předem a byl v jedenáct v noci. Tohle si musím zapsat, protože mě ani na vteřinu nenapadlo říci ne, řekla jsem automaticky ano a těšila jsem se. A tohle byl výsledek právě té makačky s Gahmya a všemi videi a práce o nedělích. Byl to skvělý pocit a chci si ho uschovat a vracet se k němu, kdykoliv budu mít pocit, že věci nezvládám. Díky festivalu a Learlife vizi jsem ještě více přesvědčená, že Česká republika následuje a nevede a že to dokážeme změnit, ale musíme se rozmluvit. Jejich mise dala té mé ještě větší náboj a já věřím v jasnou budoucí spolupráci, která probudí Česko a naše vzdělávání.

Ve skupině TEDx Alief Collective jsme natočili kolektivní video na téma Fearless.

S Rachel Paling jsme domluvily workshop pro NLC kouče ohledně komunikace a marketingu pomocí Fascinate®.

Sepsala jsem další příběh.

Honza vytvořil truhlík s příběhem, který jsme věnovali jako vánoční dárek.

PROSINEC 2020

„Mít koleme sebe tolik podpory znamená, že děláme něco sakra dobře. Společně.“

Šárka Králíčková

No a prosinec dovršil ve velkém můj první týmový trénink špičkové komunikace pro firmu, konktrétně pro jejich marketingový tým. Jsem obrovsky vděčná za tuto příležitost a musím říci, že reakce a výsledek celého tréninku předčil moje očekávání a jsem rozhodnutá trénink zopakovat příští rok ve 30 firmách. To nejcennější, co máme, jsou naši lidé. A v době covidu je toto možnost poznat se více navzájem, popsat naši hodnotu a prodat naše schopnosti klientům více nez potřeba. Leadership a sebedůvěru budeme potřebovat všichni. Trénink špičkové komunikace vám ukáže to nejlepší ve vás i vašich lidech.

V prosinci si mě našli 2 noví klienti a tak SPINTO® metoda pojede ve velkém. 

Koupila jsem si trénink na printables, abych mohla v roce 2021 začít tovřit produkty.

Požádala jsem o mentoring, tak uvidíme, zda dopadne.

Ještě mě čeká zpracovat nový příběh.

Pokračuji na své speaker cestě s Gahmya a moc se těším na pokračování.

No a nakonec nás doma trochu potrápilo zdraví, tak nám asi někdo dává najevo, že bylo načase na chvíli vypnout. Vždyť jsou ty vánoce. Tak hodně štěstí a zdraví v novém roce.

ZHODNOCENÍ ROKU 2020

„Uspět znamená mít radost z každé inovace a nové spolupráce.“

Šárka Králíčková

Kolik témat a nových dovedností jsem se s klienty letos naučila? Kolik zpracovaných videí spatřilo světlo světa a teď jsou ready otáčet vzdělávání do zábavy, života i podnikání? 250. A jaké výzvy nás čekají v roce 2021? Ty nejlepší! Mým novým slovem pro nový rok je SUCCEED. Tedy USPĚT. Všimněte si, že nepíšu úspěch. Ale uspět. A na to se opravdu moc těším. To připravované podhoubí, na kterém se tu tři roky poctivě, denně a pravidelně maká, má nyní šanci uspět. Přeji nám všem pro rok 2021 mít šanci uspět. Celý svět má šanci uspět. Tak buďme u toho.