nebuďte ti druzí

Nebuďte ti druzí

Zazvonil telefon a já ho zvedla. Na druhé straně se ozval mužský hlas. „Zabrousil jsem k vám na sociální média a našel jsem video referenci od vysokoškoláka, kterého jste rozvíjeli v angličtině od dětských let až do dospělosti. A on řekl jednu větu, která mě utkvěla v hlavě.“

NEBUĎTE TI DRUZÍ.

Ti druzí, kteří nemluví. Ti druzí, kteří nerozumí. Ti druzí, kteří na sobě nepracují. Ti druzí, kteří si vždy najdou výmluvy. Ti druzí, kteří nenajdou odvahu. Ti druzí, kteří s globálním světem nespolupracují.

A já jsem se rozhodl, že takový být nechci. Rozhodl jsem se na sobě pracovat a posouvat svoje limity. Anglicky trochu mluvím, rozumím, ale nejsem připraven na globální svět.

Přál bych si komunikovat svoje služby do celého světa. Přál bych si řešit byznys v angličtině. Přál bych si vést tým. Přál bych si vystupovat sebevědomě.

A chci začít teď.

Už ne zítra, už ne v pondělí, už ne v létě.

Já chci říct ANO sám sobě.

Chci pracovat na svém leadershipu, na nových dovednostech, na svém byznyse, na své angličtině. A vy prý tohle všechno umíte skloubit.“

Přemýšleli jste někdy nad tím, které věci vás brzdí? Kdy odmítáte sami sebe a dáváte přednost ostatním? Kdy máte čas se zastavit a položit si otázky, jestli právě takto chcete žít?

Každý podnikatel je tvůrce. Proto začal. Proto žije a pracuje, aby ten svět kolem sebe měnit v něco, pro co žije. A pokud je to úspěšný podnikatel, lidé se k němu přidali. Podporují ho v jeho vizi.

Svět se mění a Česká republika je malá. Pracovat globálně je pro někoho samozřejmá norma, pro dalšího ještě úplně jiná liga. Znamená to, že teď všichni budeme pracovat globálně? A co naše země, na tu zapomeneme?

„Jsem patriot.“

Ani jsem netušila, jak velký. Ano, pracuji globálně, v angličtině komunikuji denně, ale nikdy by mě nenapadlo myslet jen na sebe a podnikání a úplně se vykašlat na naši zemi.

Vždy dbám na to, aby moje globální spolupráce měla dopad na lidi v té naší České republice. A pokud vidím podnikatele a manažery na LinkedIn, jak bojují za svoje firmy, vím, že nejsme ztraceni.

Mým cílem je dostat Českou republiku na mapu 100 inovativních škol po celém světě, rozmluvit Česko, aby nám jazyk nebránil v komunikaci a globální spolupráci. Aby ty naše české firmy byly celosvětově známé a měli zdravé sebevědomí.

Co k tomu potřebujeme? Postavit se za to, čemu věříme, vytáhnout naše sebevědomí a mířit výš, protože tu máme tolik chytrých lidí, že je škoda, aby nás nebylo víc.

Samostatně myslet, mluvit a měnit věci kolem sebe je cesta, která lidi k sebevědomí vede. Proto SPINTO LEADERSHIP je systém, na kterém 19 let pracujeme.

Nejde jen o to mít chytré podnikatele. Myšlení začíná už v dětství a schopnost postavit se za sebe, říci svůj názor a učit se od těch před vámi, jsou dovednosti, které se vám v dospělosti vyplatí.

A jak telefonát dopadl? Už spolu pracujeme 7 měšíců a leadership, dovednosti i angličtina letí nahoru. Návyk se tvoří, když na sobě pracujete denně a přesně to děláme. 20 x 30 minut za měsíc s pomocí těch celosvětově nejlepších.

Těším se, až tohoto klienta uvidím s jeho firmou v zahraničí, jak spolupracuje s lidmi, na které dřív jen koukal v televizi.

Je to možné? Ano, věřím v neomezený potenciál každého člověka, takže pokud nechcete být ten druhý, leadership v angličtině může být i pro vás ta klíčová cesta.

Umíte i vy žít a spolupracovat v globálním světě?

Zkuste SPINTO® metodu, pokud máte odvahu.